SYMBIOSYS OF
PURPOSE & STYLE
Follow us

Search

BancoYnegro

  -  SEO   -  3 jednoduché SEO triky pre malých podnikateľov a ne-SEO-expertov
SEO parametre

V tomto článku chceme dať malým podnikateľom a neSEOexpertom 3 jednoduché SEO triky a 1 konkrétny príklad, ako zvýšiť kvalitu/návštevnosť svojich webových stránok a predaje.

Skoro v každom odvetví je dnes veľká konkurencia. Veľké firmy si platia drahé SEO analýzy a malí podnikatelia si zúfajú, že sa nikdy nedostanú na popredné pozície v Google vyhľadávaní.

Existuje však pár trikov, ako sa dostať vo vyhľadávačoch vyššie, niekedy aj nad veľké giganty. My Vám prezradíme tri.

1. TRIK – Pozrieť sa, aké SEO robia tí najlepší a urobiť to inak.

Väčšina SEO expertov radí publikovať často kvalitný obsah (články, manuály, e-booky, …) a propagovať ho.

To však aj väčšina ľudí z dôvodu SEO optimalizácie robí, takže touto cestou sa ďaleko nedostanete.

My radíme publikovať 1 text (článok, manuál, sprievodcu,…), ktorý by bol super kvalitný,  dostatočne dlhý (min. 1.200 slov) a vhodný pre Vašu oblasť podnikania. Jednoducho niečo, čo by malo pomôcť vyriešiť nejaký problém, niečo uľahčiť, …

Tento text by mal naviac ešte vždy končiť výzvou k zdieľaniu / komentárom / …

 

2. TRIK – Super kvalitný obsah propagovať strategicky.

Super kvalitný text by mal osloviť/zaujať nielen Vašu cieľovú skupinu, ale hlavne majiteľov vplyvných stránok vo Vašom sektore podnikania, aby ho formou url odkazu odporúčali, zdieľali atď. Preto je ešte pred písaním textu dôležité zistiť, aký obsah majú majitelia vplyvných stránok vo Vašom sektore podnikania, čo sú ich hlavné témy a prispôsobiť Váš článok/manuál/… jednej z týchto tém.

To znamená urobiť si dôkladný prieskum, kde je Vaša cieľová skupina a tam mieriť.

Aké formy propagácie Vašej firmy / webu / tovaru / služieb/ … môžete využiť ?

2.1 URL odkazy (anglicky – LINK BUILDING)

2.2 Internetová reklama (Google AdWords, Facebook, …).

2.3 E-mail

 

2.1. LINK BUILDING sú vlastne všetky tie spätné url odkazy z iných web stránok na Váš web, ktoré vznikajú buďto prirodzene (organicky), ak na Váš web niekto odkazuje, pretože tam našiel niečo zaujímavé, čo chce zdieľať, … alebo si za takýto URL odkaz na Váš web zaplatíte (PR články s odkazmi na Váš web, SEO články, neformálne blogy, …). Link building patrí medzi najúčinnejšie techniky tzv. Off-page SEO, pretože ide o aktivity mimo úprav Vašich webových stránok.

 

2.2. INTERNETOVÁ REKLAMA je ONLINE reklama na internete, za ktorú sa platí. Najúčinnejšie internetové reklamy sú GOOGLE REKLAMA a FACEBOOK REKLAMA.

Google reklama je internetová PPC reklama. PPC je skratka z Pay-Per-Click, čo je v preklade “platba za klik”. Znamená to, že platíte len za návštevníkov, ktorí kliknú na internete na vašu reklamu. Google reklama sa nastavuje cez systém Google AdWords a zobrazuje sa väčšinou podľa nastavených kľúčových slov (slovných výrazov). Ak niečo vyhľadávate cez Google, uvidíte ju na prvých 4 miestach. Jej najväčšou výhodou je to, že sa zobrazuje len ľuďom, ktorí sa zaujímajú presne o to, čo ponúkate.

Facebook reklama je platená reklama na Facebooku. Tiež patrí medzi PPC reklamy. V porovnaní s Google reklamou sa nastavuje oveľa jednoduchšie. Jej nevýhodou je to, že sa zobrazuje takej skupine ľudí, ako si nastavíte (pohlavie, vek, demografické údaje, …) a teda aj tým, ktorí o Vaše produkty/služby nemajú záujem. Na rozdiel od Google reklamy, ktorá sa zobrazuje len tým, ktorí o daný produkt/službu prejavia nejaký záujem.

 

2.3. E-MAIL MARKETING je veľmi silný a účinný nástroj propagácie. Ide o e-mailový zoznam registrovaných užívateľov nejakého konkrétneho webu. Týmto užívateľom je možné posielať rôzne ponuky, akcie, novinky, …

 

3. TRIK – Využiť na optimalizačné úpravy webu online SEO nástroje zdarma

Existuje niekoľko SEO aplikácii, čiže SEO nástrojov, ktoré sú online a zdarma. Pomocou týchto nástrojov môžete zistiť, ako sú na tom Vaše webové stránky z pohľadu tzv. On-page SEO. To znamená, ako sú optimalizované pre vyhľadávače, čo sa týka nastavenia vhodných kľúčových slov pre Váš biznis, nadpisov, SEO popisov, … Všetky tieto parametre vysvetľujeme v článku Aká musí byť kvalitná web stránka.

Odporúčame vyskúšať SEO nástroj MOZ a Screaming Frog.

 

Konkrétny príklad ako na SEO podľa našich trikov

Uvádzame príklad klienta, ktorý využil tieto triky a ktorému sa predaje za 2 mesiace zvýšili o 38%.

Ide o malého podnikateľa, ktorý predáva značkové oblečenie. Nechce byť uvedený, aby ho niekto neokopíroval, takže mu budeme hovoriť XY. Keďže cena nie je to, čím by mohol alebo chcel konkurovať, rozhodol sa pre zvýšenie predaja použiť naše SEO triky.

Bolo pred začiatkom zimnej sezóny, takže si pán XY urobil na svojom webe v hlavnom menu novú záložku BLOG a uverejnil tam super kvalitný a dlhý článok o nových trendoch v obliekaní na zimnú sezónu s mnohými tipmi, radami a s nádhernými fotkami. Trocha sme mu s tým pomohli, lebo tvrdil, že nie je spisovateľ :).

Tento článok poslal e-mailom svojim registrovaným užívateľom. Ďalej ho zverejnil ako nový príspevok na svoj firemný profil na Facebooku, čím to zdieľal s fanúšikmi svojej stránky. Tým sa to páčilo tak, že to zdieľali ďalej. A nakoniec ešte oslovil nových potencionálnych klientov pomocou Facebook reklamy na tento príspevok.

My sme mu upravili texty a popisy na webových stránkach podľa SEO parametrov a nastavili sme mu Google reklamu v AdWords. Jeden internetový bloger zdarma odporučil ten super dlhý článok o nových trendoch v obliekaní na zimnú sezónu, pretože sa mu veľmi páčil a pretože ho XY kontaktoval prostredníctvom emailu a poprosil ho o názor. Ďalšie 3 url odkazy získal na tento článok tiež bezplatne na stránkach venovaných módnym trendom. Majiteľov týchto stránok oslovil prostredníctvom e-mailu. Nepožiadal priamo o spätný link, iba poslal personalizovaný email, kde im oznámil, že sa mu veľmi páči ich obsah, že ich citoval vo svojom článku (priložil odkaz naň) a poznamenal, že ak sa im jeho článok páči tiež, bude rád, ak ho budú zdieľať.

Ďalej poslal XY skrátený a upravený článok s url linkom na jeho web ako tzv. platený reklamný PR článok na 2 weby, ktoré sa zaoberajú témou módy pre mladých ľudí a ktoré občas uverejňujú aj PR články.

Výsledok, za 2 mesiace posun v Google vyhľadávači o 5 pozícií vyššie, vyššia návštevnosť a zvýšenie predaja o 38 %.

A čo dodať na záver? Fantázii sa medze nekladú a podnikateľským nápadom taktiež nie 🙂.

Ak Vám chýbajú nápady na super kvalitný obsah, napíšte nám. Kľudne aj do komentára. Možno napadne niečo nás.