SYMBIOSYS OF
PURPOSE & STYLE
Follow us

Search

Google AdWords a Google reklama (vysvetlenie pre laikov)

  -  Google AdWords a Google reklama (vysvetlenie pre laikov)

Čo je Google Adwords?

Google AdWords je reklamný systém na správu Google reklám – najefektívnejšej formy online reklamy v súčasnosti. Tento nástroj na tvorbu a správu google reklám poskytuje Google zdarma.

Google reklama je internetová PPC reklama. PPC je skratka z Pay-Per-Click, čo je v preklade “platba za klik”. Znamená to, že platíte len za návštevníkov, ktorí kliknú na internete na vašu reklamu. Google reklama sa nastavuje vždy cez systém Google AdWords a zobrazuje sa väčšinou podľa nastavených kľúčových slov (slovných výrazov).

V súčasnosti má pre ňu Google vyhľadávač na stránke s výsledkami vyhľadávania vyhradené prvé 4 miesta a posledné 2 miesta. Pri týchto záznamoch nájdeme aj zelené označenie Reklama. To znamená, že google reklama sa zobrazuje nad výsledkymi neplateného (organického) vyhľadávania a aj pod týmito výsledkami.

Prvé 4 miesta sú vyhradené pre Google reklamu.

Prvé 4 miesta sú vyhradené pre Google reklamu.

 

Najväčšie výhody Google reklamy (online reklamy)

  • platíte iba za klik, nie za zobrazenie reklamy
  • neobťažuje – zobrazuje sa iba ľuďom, ktorí vyhľadávajú určitý produkt/službu vo vyhľadávači Google. To znamená, že ak do Google niekto zadá napr. “lacný vysávač “, tak sa mu vy vyhľadaní v hornej a dolnej časti stránky zobrazia reklamy súviciase s vysávačmi, nie s mobilmi, alebo s niečím iným.
  • zobrazovať sa môže po celom internete (Google vyhľadávanie, partnerské weby Google, YouTube, …),
  • môžete si vybrať akú formu reklamy chcete (textovú, obrázkovú, iba pre mobily, …),
  • môžete sledovať informácie o vašich zákazníkoch v podobe rôznych prehľadov.

Aby však bola táto reklama efektívna a prinášala vytúžený zisk, je potrebné urobiť mnoho vecí, od precízneho nastavenia, pútavých reklamných textov, výberu vhodných kľúčových slov, … až po optimálny rozpočet, pravidelnú správu, kontrolu a optimalizáciu.

Často je nutné upraviť aj webovú stránku, hlavne jej obsah a štruktúru.

PPC Google reklama

PPC Google reklama je platená internetová (online) reklama

O tom, ako si urobiť Google Adwords účet a ako spravovať Google reklamy sa môžete dozvedieť v podrobnom návode priamo od Googlu, ktorý nájdete v Google Adwords Pomocníkovi.

Ak sa Vám to zdá komplikované, alebo ak na to nemáte čas a energiu, nastavíme reklamné kampane za Vás. Cena je dohodou a závisí od veľkosti kampane a od rozpočtu, ktorý na to môžete minuť. Okrem založenia a nastavenia Google Adwords účtu a reklamných kampaní v ňom, ponúkame aj správu a kontrolu/audit už existujúcich kampaní, ich ochranu pred podvodnými kliknutiami, aby Vám nejakí neprajníci neklikali na Vaše reklamy a nemíňali tak Váš rozpočet (tzv. click-fraud ochrana) a optimalizáciu kampaní.

Čo sa rozumie pod správou a optimalizáciou AdWords reklám vysvetľujeme v článku SPRÁVA ADWORDS.

Pre tých, ktorí už majú reklamné kampane nastavené, ale neprinášajú im želané zisky a nevedia, či je to spôsobené nastaveniami, cenovou stratégiou, rozpočtom alebo webom, ponúkame Google AdWords kontrolu a optimalizáciu.

S Google reklamou môžete začať kedykoľvek. Tak prečo nie dnes?

Pre viac informácií si pozrite Cenník našich Google služieb.